Felhívás a szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztésére

Felhívás a szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztésére (GINOP-6.2.3-16)

A www.palyazat.gov.hu oldalon megjelent GINOP-6.2.3-16 kódszámú „A szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztése” című felhívás tervezete. A pályázat célja a szakképzésben tanulók végzettség nélküli elhagyásának csökkentése és az alapkészségek fejlesztésére alkalmas eszközrendszer fejlesztése, a szakképző intézmények kulcskompetencia-fejlesztő kapacitásainak megerősítése és a szakképzés eredményesebbé tétele.

A támogatásra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 17,14 milliárd forint. A felhívás feltételeinek megfelelő 36-38 projekt max. 660, min. 250 millió forint közötti vissza nem térítendő támogatásban részesülhet. A felhívás közvetlen célcsoportjai a szakképzési centrumok és azok tagintézményeinek vezetői, pedagógusai, szakemberei, valamint tanulói és családjaik. A tervezet 2017. február 13-ig véleményezhető.

2017-02-09 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés