Közlekedési alapvizsga

Március 1-12. között tehetik le a 4-5. és a 6-7. évfolyamosok a közlekedési alapvizsgát.

2021. március 1. és 12. között tehetik le a 4-5. évfolyamosok a közlekedési alapvizsgát, akiktől számára a vizsga teljesítése elvárt, a 6-7. évfolyamosnak pedig ajánlott. A közlekedésbiztonsági teszt a KRÉTA Rendszerben (https://ekreta.hu/kozlekedesbiztonsagi_teszt/) diákok számára elérhető kurzus, amely segítséget nyújt a diákoknak könnyen, játékosan elsajátítani a KRESZ szabályait, valamint a biztonságos közlekedés alapjait.

A vizsga tudásbázisa a Közlekedő kisokos oktatófüzeten alapul, amelynek nyomtatott verziója eddig közel négyszázezer általános iskoláshoz jutott el, a digitális változata 2019 őszén készült el. A diákok a közlekedési tudáspróbának hetente egyszer futhatnak neki. A sikeresen teljesítő, legalább 80 százalékos eredményt elérő tanulók névre szóló tanúsítványt kapnak, sikertelenség esetén pedig a tavaszi szünet után, április 19. és 30. között újra lehet próbálkozni.

2021-02-25 | dr. Klész Tibor | Módszertár