Megemlékezés a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatairól

A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI-rendelet értelmében az iskolai, kollégiumi tanév helyi rendjében kell meghatározni az iskolában, a nemzetünk szabadságtörekvéseit tükröző, nemzeti múltunk mártírjainak emlékét, példáját őrző emléknapok, megemlékezések időpontját.

Ezek az emléknapok és megemlékezések különösen az aradi vértanúk (október 6.), a kommunista és egyéb diktatúrák áldozatainak (február 25.), a holokauszt áldozatainak (április 16.), a Nemzeti Összetartozás Napja (június 4.), a március 15-ei és az október 23-ai nemzeti ünnepek, valamint az iskola hagyományai ápolása érdekében meghonosított egyéb emléknapok és megemlékezések.

Tekintettel arra, hogy február 25. 2017-ben szombatra esik, a megemlékezések napja általában február 24. (péntek) vagy február 27. (hétfő).

2017-02-27 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés