Elérhető a KIFIR-ben az egyeztetett felvételi jegyzék

Elérhető a KIFIR-ben az egyeztetett felvételi jegyzék.

középiskolai felvételi

Április 23-től a középfokú felvételi eljárás keretében elérhető a KIFIR-ben (https://www.kir.hu/kifir2/eredmeny/) az egyeztetett felvételi jegyzék, amelyet az Oktatási Hivatal állított össze. A Hivatal a középfokú iskola által meghatározott ideiglenes felvételi rangsorok, az igazgatói döntések, a középfokú iskola által közölt felvehető tanulói létszám együttes mérlegelése és a tanulói adatlapok egyeztetése alapján állapította meg, hogy melyik tanulót melyik középfokú iskolába és melyik tanulmányi területre vették fel.

A felvételi eljárás végeredményének minősülő egyeztetett felvételi jegyzéket a Hivatal elküldte a felvételt hirdető középfokú iskoláknak. A középfokú intézményeknek 2021. április 30-ig kell értesíteniük a felvételről vagy az elutasításról a jelentkezőket, kiskorú jelentkező esetén a szülőket, továbbá, ha a jelentkező tanulói jogviszonyban áll, az általános iskolát is.

2021-04-26 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés