Tájékoztatás a középfokú felvételi eljárás eredményéről

Péntekig kell értesíteni a középfokú iskoláknak a tanulókat, hogy felvették-e.

középiskolai felvételi

A középfokú felvételi eljárás keretében a felvételt hirdető középfokú iskoláknak 2021. április 30-ig kell megküldeni a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek az egyeztetett felvételi jegyzék alapján. A középfokú intézmények kiskorú jelentkező esetén a szülőket tájékoztatják, illetőleg az általános iskolát is, ha a jelentkező tanulói jogviszonyban áll.

A feni időpontig a felvételire jelentkező minden tanulónak a jelentkezési lapon megjelölt értesítési címére minden olyan középfokú iskola írásbeli értesítést küld, ahová jelentkezési lapot adott be. A középfokú iskolába történő jelentkezés elutasítása esetén az iskola igazgatójának fel kell hívnia a jelentkező, kiskorú jelentkező esetén a jelentkező és a szülő figyelmét, hogy a döntés ellen köznevelésről, illetőleg a szakképzésről szóló törvények alapján jogorvoslattal élhet.

2021-04-28 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés