Idegen nyelvi mérés

Május 19-én lesznek az idegen nyelvi mérések. A hatodik és a nyolcadik évfolyam érintett.

2021. május 19-én kerül sor az idegen nyelvi mérésre a hatodik és a nyolcadik évfolyamon az angol vagy német nyelvet idegen nyelvként tanulók körében a célnyelvi mérésben részt vevő tanulók kivételével. A tanulók idegen nyelvi szövegértési készségeit vizsgáló mérőeszközöket az Oktatási Hivatal készíti el, a mérést az iskola pedagógusai végzik el a hivatal által az iskolákhoz eljuttatott mérőeszközök alkalmazásával.

Az iskola a mérést saját döntése alapján kiegészítheti az idegen nyelvi szóbeli tudásfelméréssel is az érintett tanulóknál. A méréshez szükséges adatokat az iskolák a Hivatal részére 2020. november 20-ig küldték meg, az elvégzett iskolai vizsgálatok tanulói és intézményi adatait pedig 2021. június 11-ig küldik meg, a Hivatal által meghatározott módon. A mérések eredményét az iskola a Hivatal által közzétett javítókulcsok alapján állapítja meg, és az eredményeket idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva a honlapján, annak hiányában a helyben szokásos módon teszi közzé 2021. június 11-ig.

2021-05-17 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés