Döntés a felvételi kérelmekről a rendkívüli felvételi eljárásban

Az igazgatóknak május 21-ig kell dönteni a rendkívüli felvételi kérelmekről.

Az iskola igazgatója 2021. május 21-ig dönt a felvételi kérelmekről a május 21-ig megtartott rendkívüli felvételi eljárást meghirdető iskola esetében a középfokú felvételi eljárás keretében. Az iskolák a tanév rendjének megfelelően május 10. és 21. között hirdettek rendkívüli felvételi eljárást, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám kilencven százalékánál kevesebb tanulót vettek fel.

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása értelmében összesen 4154 tanuló volt érintett (az általános eljárásban részt vevők 4,58%-a), akik a rendkívüli felvételire közvetlenül a középiskolákban jelentkezhettek. Rendkívüli felvételijüket az intézmények által meghirdetett üres férőhelyek közti tájékozódást biztosító, a hivatal honlapján elérhető keresőprogram segítette.

2021-05-17 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés