Megtarthatók a ballagások

Egy május 18-án megjelent kormányrendelet értelmében mégis megtarthatók idén a ballagások.

A május 17-i Magyar Közlönyben jelent meg a 2021. évi ballagási rendezvények megtartásának feltételeiről szóló 250/2021. (V. 17.) kormányrendelet, amely feloldotta a korlátozást az idei ballagások megtartásával kapcsolatban. Így a még hatályban lévő veszélyhelyzeti szabályoktól eltérően ballagási rendezvényt a köznevelési, illetve a szakképző intézmény nyitott, épületen kívüli területein – 2021. május 25. napját követően – meg lehet szervezni, illetve tartani.

Ballagási rendezvényen a ballagó által meghívottak életkortól, illetve koronavírus elleni védettségtől függetlenül részt vehetnek, de az iskola zárt részeiben nem tartózkodhatnak. A ballagásra történő belépés, az iskola zárt részein történő áthaladás rendjét, valamint az egy ballagó által meghívottak számát az iskola vezetője állapítja meg. A résztvevők – a hat évnél fiatalabbak, az értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal, illetve az autizmus spektrumzavarral élő személyek, a ballagók és a ballagási rendezvényen fellépők kivételével – az orrot és a szájat folyamatosan elfedő, megfelelő maszkot kötelesek viselni.

2021-05-18 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő