Az ingyenes tankönyvek visszaszolgáltatása

Június 15. az állam által térítésmentesen biztosított tankönyvek visszaszolgáltatásának a határideje.

tankönyv

A tankönyv-támogatási szabályok értelmében a 2020/2021-es tanévben június 15-ig kell visszaszolgáltatni az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket. Az iskola igazgatója gondoskodik arról, hogy az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket az iskola könyvtári állomány nyilvántartásába vegyék, az iskolai könyvtári állományban elkülönítetten kezeljék.

Az iskolai házirend és az iskolai tankönyvellátás rendje által megállapított tankönyvellátási szabályok nem vonatkoznak a munkafüzetekre és az 1-2. évfolyamos tanulók tankönyveire. Az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket a tanuló köteles az utolsó tanítási napon visszaszolgáltatni az intézmény könyvtárának.

2021-06-19 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés