A diákparlament ajánlásai a Köznevelési Kerekasztalnak

A Székesfehérvár megrendezett IX. Országos Diákparlament 2017. február 5-én 50 pontban összegezte a javaslatait, ajánlásait a közoktatással, szakképzéssel és felsőoktatással kapcsolatban. A küldöttek az ajánlásokat az iskolai tapasztalatok, a megyei és regionális fórumok javaslatai és a szekcióüléseken elhangzottak alapján fogalmazták meg.

A szerteágazó javaslatok a köznevelés legkülönbözőbb területeit érintik a helyi tantervektől és az érettségitől kezdve az idegen nyelv- és a szakmatanuláson át egészen az iskolapszichológusi rendszerig, az osztályozásig és a nyári szünetek hosszáig.

A 2017. február 28-án a Köznevelési Kerekasztal plenáris ülése által is áttekintett 50 pont megtalálható http://www.diakonkormanyzat.hu oldalon.

Fotó: szekesfehervar.hu

2017-03-02 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés