Tanévkezdéskor száztízezer rászoruló diák kap ingyenes tanszercsomagot

Száztízezer rászoruló diák kap ingyenes tanszercsomagot tanévkezdésre.

A Klebelsberg Központ tájékoztatása értelmében több mint 110.480 rászoruló diáknak osztanak ki ingyenes tanszercsomagot a tanévkezdésre. A tanszercsomagot az 1-8. évfolyamra járók kapják meg, függetlenül az iskola fenntartói formájától. A rászoruló diákok augusztus 30. és szeptember 2. között meg is kapják az alapvető tanszereket tartalmazó csomagokat, amelyeket már kiszállították a több mint kétezer iskolákba.

A tanszercsomagok összeállításakor figyeltek arra, hogy az a korosztályoknak megfelelő legyen, így például az első évfolyamosok csomagja jóval több iskolaszert (például teljesen felszerelt tolltartó) tartalmaz, mint a többieké. A tanszer csomagolását a KÉZMŰ Közhasznú Nonprofit Kft. végezte, amely csaknem tízezer, többségében megváltozott munkaképességű embert foglalkoztat.

2021-08-31 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés