Iskolai járványhírek – Kötelező a védőoltás a pedagógusoknak

Kötelező a COVID-19 elleni védőoltás az állami fenntartású iskolák, kollégiumok alkalmazottainak.

A jogszabályt az állami fenntartású iskolákban, kollégiumokban is alkalmazni kell!

A Covid-19 világjárvány negyedik hullámának november elejétől induló, rendkívül gyors felfutása miatt szigorították a járványügyi előírásokat. Ennek nyomán jelent meg a Magyar Közlöny 2021. évi 197. számában, és 2021. november 1-jén hatályba is lépett a koronavírus elleni védőoltásnak az állami és önkormányzati intézményeknél foglalkoztatottak által történő kötelező igénybevételéről szóló 599/2021. (X. 28.) kormányrendelet.

A jogszabályt – többek között – az állami fenntartásban működő iskolákban és kollégiumokban is alkalmazni kell.

Főszabály szerint az a foglalkoztatott, aki a rendelet hatálybalépése előtt – tehát 2021. november 1-je előtt – nem vette fel a SARS-CoV-2 koronavírus elleni védőoltást, az állampolgárok egészségének és életének megóvása és a közfeladatok akadálytalan ellátása érdekében köteles
– egydózisú oltóanyag esetén a védőoltást, kétdózisú oltóanyag esetén a védőoltás első dózisát
a) 2021. december 15. napjáig felvenni, ha a munkavégzés során ügyfelekkel rendszeresen találkozik,
b) 2022. január 31. napjáig felvenni, ha munkavégzése során nem találkozik rendszeresen ügyfelekkel,
– kétdózisú oltóanyag esetén a védőoltás második dózisát az oltóorvos által meghatározott időpontban felvenni.

A jogszabály részletes elemzése az Iskolaszolga című lap decemberi számában olvasható.

2021-11-20 | dr. Farkas Ildikó | Jogszabályfigyelő