Módosult a veszélyhelyzeti egyedi ITM-határozat

Veszélyhelyzeti előírásokat fogalmazott meg az ITM miniszter a technikus tanulókra vonatkozóan.

veszélyhelyzet

Az innovációért és technológiáért felelős miniszter 2021. december 14-én egy új 6. ponttal egészítette ki a járványügyi időszak szakképzési védelmi intézkedéseiről szóló SZFHÁT/122787-1/2021-ITM számú egyedi határozatát.

A 6. pont értelmében a technikum kizárólag szakmai vizsgára felkészítő évfolyamába bekapcsolódott tanuló, illetve képzésben részt vevő személy esetén az érettségi végzettség megszerzésére a szakképzési törvény végrehajtási rendeletében az első félév utolsó tanítási napjára vonatkozóan meghatározott határidő 2022. június 30-ig meghosszabbodik, ha a tanuló, illetve képzésben részt vevő személy a 2021/2022. tanév első félévében, neki fel nem róható okból, igazoltan, a járványügyi intézkedések miatt nem tudott érettségi vizsgát tenni. Ha a tanuló, illetve képzésben részt vevő személy 2022. június 30-ig érettségi végzettséget nem szerez, a tanuló tanulói jogviszonya, illetve a képzésben részt vevő személy felnőttképzési jogviszonya 2022. augusztus 31-én megszűnik.

2022-01-12 | dr. Klész Tibor | Szakképzés