Diákigazolvány-érvényesítő matrica megrendelése július 15-ig

A diákigazolványok meghosszabbítását július 15-ig lehet kérni.

Az oktatási igazolványról szóló kormányrendelet értelmében a diákigazolványok érvényesítéséhez szükséges érvényesítő matricákat köznevelési intézmények esetében a közreműködő intézmény 2022. július 15-ig köteles megrendelni az adatkezelő által meghatározott módon.

A közreműködő intézmény a kiadott diákigazolványok érvényesítését érvényesítő matrica felragasztásával és az elektronikus érvényesítés érdekében az adatkezelő felé tett a jogszabályban előírt bejelentéssel végzi. Az érvényesítő matrica tartalmazza érvényességének időtartamát és a matrica sorszámát. Az érvényesítés határideje október 31. A közreműködő intézmény szükség szerint további érvényesítő matricákat rendelhet a megrendelésének elektronikus úton az adatkezelőhöz történő eljuttatásával. Az adott tanévben fel nem használt érvényesítő matricákat a tanévet követő november 30-ig meg kell semmisíteni.

2022-07-04 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés