Elmarad az őszi szünet, hosszabb lesz a téli szünet

Módosul a tanév rendje, az erről szóló jogszabály is megjelent.

A 2022. szeptember 29-i kormányinfón jelentette be Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy az oktatási intézmények rezsikiadásainak csökkentése okán nem lesz központilag őszi oktatási szünet. A 2022/2023-as tanév rendjéről szóló rendeletben eredetileg megjelent november 2. és 4. közötti őszi szüneti napokkal a téli szünet időtartamát kell meghosszabbítani (október 31. és november 1. eleve munkaszüneti nap.) Gulyás Gergely ezt még azzal egészítette ki, hogy a november 2. és 4. közötti napokra vonatkozóan egyedi iskolai döntések születhetnek.

Ennek megfelelően a téli szünet december 21-től január 8-ig fog tartani. A kormányinfón elhangzottak szerint ebben az időszakban kormányzati igazgatási szünet is lesz, az állam így spórolhat. Várhatóan az őszi és téli szünet változásairól hamarosan jogszabály is megjelenik a Magyar Közlönyben.

2022-10-01 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő