A meghirdetendő tanulmányi területek létszámadatainak megküldése a fenntartónak

A középfokú iskoláknak október 10-ig kell megküldeni a fenntartónak a meghirdetendő tanulmányi területek tervezett létszámadatait.

A 2022/2023-as tanévben az intézményvezetőknek október 10-ig kell megküldeni jóváhagyás céljából a fenntartónak a középfokú iskola által meghirdetendő tanulmányi területek tervezett létszámadatait. Ha a fenntartó öt munkanapon belül nem nyilatkozik, akkor hozzájárulását megadottnak kell tekinteni.

Az Oktatási Hivatal 2022. szeptember 29-én a honlapján hozta nyilvánosságra közlemény formájában az adott tanévre vonatkozóan a középfokú iskolák tanulmányi területeinek meghatározási formáját. A középfokú iskola a tanulmányi területek fő jellemzőit és belső kódjait az Oktatási Hivatal közleménye alapján állapítja meg, és október 20-áig rögzíti majd a KIFIR rendszerben, amelyben az intézmények folyamatosan nyomon követhetik a megadott tanulmányi területek státuszát.

2022-10-10 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés