Az általános iskolák értesítése az ott végzettek tanulmányi eredményéről

Október 31-ig kell az általános iskolákat értesítése az ott végzettek tanulmányi eredményéről.

A 2022/2023-as tanévben a középfokú iskoláknak 2022. október 31-éig kell értesíteni az általános iskolákat arról, hogy az ott végzett tanulók – a középfokú iskola első két évfolyamán – a tanítási év végén milyen tanulmányi eredményt értek el. A gimnázium és a szakgimnázium a kilencedik évfolyam és a tizedik évfolyam év végi tanulmányi eredményeit küldi meg az általános iskolák részére.

A középfokú iskola megküldi az általános iskolának a tanuló nevét, oktatási azonosítóját, továbbá az elért tanulmányi eredményeket. Az általános iskola a megküldött adatokat feldolgozza, és személyazonosításra alkalmatlan módon az iskola honlapján, annak hiányában a helyben szokásos módon nyilvánosságra hozza. Ezekből az adatokból minden általános iskola információhoz jut munkájának eredményességéről.

2022-10-24 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés