2017. április 24. és 26. között: X. Szakma Sztár Fesztivál

Budapesten, a Hungexpo területén kerül megrendezésre a X. Szakma Sztár Fesztivál, amely a Szakma Kiváló Tanulója Versenyt (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyt (OSZTV) is magába foglalja.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett versenyek célkitűzése a gyakorlatigényes, „fizikai” szakmák társadalmi presztízsének és vonzerejének növelése a szakmatanulás népszerűsítése révén.

Az SZKTV-re és az OSZTV-re 41 szakmában több mint 5.700 fő jelentkezett. A verseny elődöntőit a területi gazdasági kamarák szervezték. Az érdeklődő iskolák diákjai egy napos szakmai kirándulás keretében ingyenesen vesznek majd részt a rendezvényen, akik szakmai tárlatvezetésen vehetnek részt, valamint az egyes szakmák standján a nekik szóló feladatokban saját maguk is kipróbálhatják tehetségüket.

További információ a www.szakmasztar.hu és a https://www.facebook.com/events/416027948756871/ oldalakon.

2017-04-20 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés