Többletforrás iskolai kazánokra és barnakőszénre

Kormányhatározat jelent meg az iskolákban biztosítandó kazánok telepítéséhez és barnaszén-támogatásához.

A Magyar Közlöny 2022. december 1-jei számában jelent meg a 1596/2022. (XII. 1.) számú kormányhatározat, amely a köznevelési és más állami épületek alternatív fűtési módokra való áttérésének biztosításához szükséges intézkedésekről szóló 1445/2022. (IX. 19.) kormányatározatban szereplő kazánok telepítéséhez, üzemeltetéséhez, valamint a barnaszén-támogatási programhoz kapcsolódó többletkiadások finanszírozásáról rendelkezik.

Ennek értelmében forrás-átcsoportosítások történnek a Rezsivédelmi Alap terhére a BM Klebelsberg Központ, szociális és gyermekvédelmi intézmények és a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatósága javára. Az átcsoportosítás a korábban ugyanerre a célra meghatározott előirányzaton felül kerül biztosításra.

2022-12-02 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő