Megismerhetők a központi felvételi feladatsorok

Szombaton 13.00 óra óta letölthetők központi írásbeli felvételi vizsgák feladatsorai és javítási-értékelési útmutatói az OH honlapjáról.

2023. január 21-én 13.00 óra óta letölthetők a középfokú beiskolázás 2022/2023. tanévi központi írásbeli felvételi vizsgáinak feladatsorai és javítási-értékelési útmutatói az Oktatási Hivatal honlapjáról (www.oktatas.hu). A központi írásbeli felvételi vizsgákat a hat- és nyolc évfolyamos gimnáziumokba, valamint a kilencedik évfolyamra jelentkezők számára aznap tartották.
Az írásbelik egységesen január 21-én 10.00 órakor kezdődtek a magyar feladatokkal, majd 15 perc szünet után matematika feladatokat kellett megoldani egyaránt 45-45 perc alatt, mindkét esetben 10-10 feladatot. Ugyanezen a napon felvételiztek a Hátrányos Helyzetű Tanulók Arany János Tehetséggondozó Programba jelentkezők az érintett intézményekben. Az írásbeli vizsga kijavított dolgozatát az adott írásbeli vizsgát követő 8 napon belül, azaz január 29-én vasárnapig lehet majd megtekinteni, és lesz mód fellebbezni is a megtekintést követő munkanap 16:00 óráig, illetőleg újbóli értékelést kérni.

2023-01-23 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés