Újabb pénzügyi tudásközpontok nyíltak diákoknak

Három új helyszínen nyílik pénzügyi tudásközpont diákoknak.

A Pénziránytű Alapítvány több éve támogatja a középiskolás fialatok pénzügyi tudatosságának fejlesztését. Az Alapítvány év elején arról tájékoztatott, hogy tovább bővítette országos Bázisiskola Programját, és az eddigi 6 helyett 9 helyszínen (Debrecen, Dunaújváros, Győr, Kisújszállás, Szeged, Veszprém, Buda, Pest és Kaposvár) fogadja az érdeklődőket.

A Pénziránytű Bázisiskola Program fő célja, hogy a diákok lakhelyéhez közel is lehetőséget teremtsen a mindennapi pénzügyi tudáshoz szükséges ismeretek elsajátítására. A 9 helyszín kibővült témaválasztékkal, kihelyezett tanóra lehetőségekkel, 5 bázisiskola pedig pénzügyi kalandjátékkal is várja a 7-12. évfolyamos diákokat és pedagógusaikat. A Bázisiskolák igényesen felszerelt Pénzügyi Tudás Otthona tantermeiben az Alapítvány által felkészített pedagógusok tartanak ingyenes pénzügyi élményfoglalkozásokat. A „BankCode” elnevezésű pénzügyi versenyt is szervező Pénziránytű Alapítvány bázisiskoláiról bővebb információk a https://penziranytu.hu/bazisiskolak linken találhatók.

2023-01-30 | dr. Klész Tibor | Módszertár