Középfokú szóbeli felvételi meghallgatások február 27-től

Szerdától lesznek a szóbeli vizsgák március 12-ig a középiskolai felvételi eljárás keretében.

A 2023/2024-es tanévre történő középfokú felvételi eljárás keretében 2023. február 27. és március 14. között kell lefolytatni a szóbeli meghallgatásokat. Az általános iskolák február 22-ig továbbíthatják a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig az Oktatási Hivatalnak.

Március 17-ig hozzák nyilvánosságra a jelentkezők felvételi jegyzékét, és a tanulói adatlapok módosítására idén is lesz lehetőség, március 21-én és 22-én az általános iskolákban. A középfokú iskola igazgatója az ideiglenes felvételi rangsort az Oktatási Hivatal által meghatározott módon április 13-ig fogja megküldeni az Oktatási Hivatalnak, ezt követően a felvételt hirdető középfokú iskolák április 28-ig küldik meg a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.

2023-02-25 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés