Lányok napja

Idén április 27-én lesz a "Lányok napja" pályaorientációs nap.

Idén 12. alkalommal szervezik meg a „Lányok Napja” elnevezésű programot 2023. április 27-én, amely egy országos, szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap diáklányok részére. A program a STEM területekhez közel álló szakmákat célozza meg, amely rövidítés a tudományos-technológiai tudományágak, azaz a természettudomány, a technológia, a mérnöki tudomány és matematika angol megfelelőinek (science, technology, engineering and mathematics) mozaikszava.

A Lányok Napján felső tagozatos általános- és középiskolás lányok látogathatják meg az ország vállalatait, egyetemeit és kutatóintézeteit, ahol interaktív programokon keresztül, gyakorló szakemberektől ismerhetik meg a tudományok, a technológia és az informatika világát. További információk a részletes programról, a fogadóhelyszínekről és egyéb, a Lányok Napjával kapcsolatos hírekről a https://lanyoknapja.hu/ oldalon találhatók.

2023-04-18 | dr. Klész Tibor | Módszertár