Kezdődik a rendkívüli felvételi eljárás időszaka

Május 8-án kezdődik a rendkívüli felvételi eljárás időszaka.

A középfokú iskola igazgatója a felvételi döntésekről szóló értesítések megtörténte után 2023. május 8. és augusztus 31. között (a következő tanév első napjáig) rendkívüli felvételi eljárást írhat ki a középfokú felvételi eljárás keretében. Az általános iskolai tanuló a középfokú iskolába az általános vagy a rendkívüli felvételi eljárás keretében vehető fel. Abban az esetben, ha az általános felvételi eljárás keretében a középfokú iskolába az adott osztályba felvehető tanulói létszám kevesebb mint kilencven százalékát sikerült betölteni, a rendkívüli felvételi eljárást ki kell írni. A kiírást meg kell küldeni az Oktatási Hivatalnak, amely a megküldött és összesített adatokat a honlapján közzéteszi.

A rendkívüli felvételi eljárásban új jelentkezési lapot kell benyújtani a felvételt meghirdető iskola által meghatározott formában és időpontig. A rendkívüli felvételi eljárásban több jelentkezési lap is benyújtható, de egy jelentkezési lapon csak egy iskola jelölhető meg. A felvételi kérelmekről az iskola igazgatója dönt. Ha a tanulót rendkívüli felvételi eljárás keretében vették fel az iskolába, a beiratkozásának időpontját az iskola igazgatója állapítja meg.

2023-04-28 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés