Orvosi szűrővizsgálat határideje az iskolákban

Május 15. az iskolai orvosi szűrővizsgálat határideje.

A tanulót, ha egészségi állapota indokolja, az iskolaorvosi, szakorvosi szűrővizsgálat alapján könnyített testnevelés- vagy gyógytestnevelés-órára kell beosztani. Az orvosi szűrővizsgálatot – kivéve, ha a vizsgálat oka később következik be – a 2022/2023-as tanévben május 15-éig kell elvégezni. Az orvos által vizsgált tanulókról az iskolának, illetve a szakképző intézménynek nyilvántartást kell vezetnie, amelyben fel kell tüntetni a felvételi állapotot és az ellenőrző vizsgálatok eredményét.

A könnyített testnevelés-órát az iskolaorvosi, szakorvosi vélemény alapján a testnevelésóra vagy az iskola által megszervezett külön foglalkozás keretében úgy kell biztosítani, hogy a mindennapos testnevelés ezekben az esetekben is megvalósuljon.

2023-05-09 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés