Aranyérem a szingapúri Nemzetközi Ifjúsági Fizikatornán

A középiskolásokból álló magyar fizikaválogatott a Szingapúrban megrendezett Nemzetközi Ifjúsági Fizikatornán Szingapúrban, ahová összesen harminc országból érkeztek versenyzők.

A sikert elérő öt fiatal: Bánóczki Tímea, a budapesti Német Nemzetiségi Gimnáziumból, Varga-Umbrich Eszter, a váci Pápai Református Kollégium Gimnáziumából, Szakály Marcell, a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumból, Nagy Balázs Norbert, a budapesti Német Nemzetiségi Gimnáziumból és Svastits Áron a budapesti Piarista Gimnáziumból.

A versenyen a diákok fizika „csatákban” mérték össze a tudásukat, amelyek mindegyikében három, véletlenszerűen összesorsolt ország vett részt. A magyar válogatott mind az öt ilyen csatát megnyerte, így került a döntőbe.

Fotó: termeszetvilaga.hu

2017-07-14 | Dr. Klész Tibor | Módszertár