A szakképzési centrumok várják a felsőoktatásba sikertelenül felvételizőket

Ezeket a fiatalokat a 44 szakképzési centrum 367 iskolájának valamelyike várja, így a levél tájékoztatja az érintetteket az elérhető 238 szakmáról, a tanulmányi ösztöndíjakról és a képzési formákról.
Mindezt Pölöskei Gáborné, az NGM szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára is megerősítette.

Kiemelte, a szakképzés – az első és a második szakma megszerzése is – ingyenes, a fiatalok nappali, levelező és esti képzési formára is jelentkezhetnek, utóbbi kettő választása esetén a tanulmányaik mellett munkát is vállalhatnak.
A szakképzésben részt vevő diákok a tanulmányi eredményeiknek megfelelő, 10.000 és 50.000 forint közötti ösztöndíjban is részesülhetnek a Szabóky Adolf szakképzési ösztöndíj keretében, amennyiben ún. hiányszakmát választanak.

2017-08-17 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés