Ösztöndíjak adómentessége

Az Országgyűlés nemrégiben fogadta el az egyes állam által nyújtott támogatások és ösztöndíjak adómentességéről szóló 2017. évi CXXXII. törvényt, amely a személyi jövedelemadóról, illetőleg a társadalombiztosításról szóló törvények módosításával tesz bizonyos juttatásokat és ösztöndíjakat adómentessé.

Az Országgyűlés nemrégiben fogadta el az egyes állam által nyújtott támogatások és ösztöndíjak adómentességéről szóló 2017. évi CXXXII. törvényt, amely a személyi jövedelemadóról, illetőleg a társadalombiztosításról szóló törvények módosításával tesz bizonyos juttatásokat és ösztöndíjakat adómentessé.

Az egyik legfontosabb ilyen juttatás az iskolai rendszerű szakképzésben a Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíj, amely a folyósítás időpontjától függetlenül adómentessé vált. Az oktatáshoz kapcsolódó ilyen támogatás még, amelynek az adómentessége kimondásra került, az első sikeres nyelvvizsga és az első emelt szintű, idegen nyelvből tett érettségi vizsga díjának jogszabály alapján visszatérített összege, a honvédelmi közép- és felsőfokú képzésben nyújtott különböző ösztöndíjak, az egészségügyi képzésben nyújtott Michalicza-ösztöndíj, vagy például az Országos Tudományos Diákköri Konferencián elért eredményért járó pénzjutalom.

2017-11-21 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés