Határidő szakértői vizsgálat indítására a tanuló értékelése alóli mentesítés céljából

A tanulót, ha egyéni adottsága, fejlettsége szükségessé teszi, a szakértői bizottság véleménye alapján az igazgató mentesíti az érdemjegyekkel és osztályzatokkal történő értékelés és minősítés alól, és ehelyett szöveges értékelés és minősítés alkalmazását írja elő, illetőleg a gyakorlati képzés kivételével egyes tantárgyakból, tantárgyrészekből az értékelés és a minősítés alól.

A szakértői vizsgálat indításának határideje egyes tantárgyakból, tantárgyrészekből a tanuló teljesítményének az értékelése, minősítése alóli mentesítés céljából az iskolai nevelés-oktatás első-hatodik évfolyamán az adott tanév január 31. Eddig az időpontig szükség szerint bármikor indítható szakértői vizsgálat, illetőleg ezekre az évfolyamokra vonatkozóan meghatározott határnapot követően annak a tanévnek a március 31. napjáig, amelyben a tanuló az adott tantárgy tanulását megkezdte.

2018-01-25 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés