Szakképzési tanulói juttatások a tanévkezdéstől

A tanévkezdés az iskolai rendszerű szakképzésben a tanulókat érintően több jogosultság kezdetét is
 jelenti. A tanév első napja ugyanis a tanulószerződés alapján gyakorlati képzésen lévő tanulónak járó juttatások biztosításának kezdő napja is egyben. A tanulói pénzbeli juttatás havi minimuma 14 490 és 26 910 forint közötti összeg lehet.

A tanévtől kezdődően válik jogosulttá a tanuló a Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíjra is, amennyiben az adott tanévre meghatározott hiány-szakképesítések körébe tartozó, első szakképesítésre készül fel államilag támogatott nappali, iskolai rendszerű szakképzésben, és szakiskolában vagy szakközépiskolában legalább 2,51-es, szakgimnáziumban pedig legalább 3,01-es tanulmányi átlagot elér. Az ösztöndíj mértéke havi 10 000 és 50 000 forint közötti összeg lehet.

2018-08-30 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés