Október 12-én kezdődnek az őszi érettségik

A 2018/2019-es tanév őszi érettségi vizsgaidőszaka hivatalosan 2018. október 12-én, pénteken kezdődik a nemzetiségi nyelv és irodalom vizsgatárggyal. A érettségik október 15-én, hétfőn a „klasszikus” tárgyakkal, a magyar nyelv és irodalommal, a magyar mint idegen nyelvvel és a földrajzzal folytatódnak.

Az Oktatási Hivatal információ szerint 166 helyszínen összesen 8018-an fognak még 2018-ban érettségizni az erre kijelölt középiskolák és a kormányhivatalok szervezésében. Az őszi vizsgaidőszakban is érettségizhetnek valamennyi tárgyból a tanulók, így matematikából, latin, héber, francia, angol, német, orosz, olasz, spanyol nyelvekből, történelemből, kémiából, gazdasági ismeretekből, katonai alapismeretekből, természettudományból, pszichológiából, filozófiából, informatikából, belügyi rendészeti ismeretekből, mozgóképkultúra és médiaismeretből, biológiából, társadalomismeretből, fizikából, ének-zenéből, vizuális kultúrából művészettörténetből, és a szakképzés területén ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyakból. A vizsgák lebonyolításában 135 érettségivizsga-bizottság működik közre.

2018-10-11 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés