Megjelent az oktatási nyilvántartásról szóló törvény

A Magyar Közlöny 2018. december 6-i számában jelent meg az oktatási nyilvántartásról szóló 2018. évi LXXXIX. törvény. Az új törvény megalkotásának előzménye, hogy az oktatási nyilvántartások többsége tartalmazta az érintett természetes személyazonosító adatait. A GDPR-ral összhangban ezért szükséges volt egy egységes oktatási nyilvántartás létrehozása, amelyben megvalósul a személyi és szakmai adatok elkülönített kezelése és a nagyszámú személyes adatot tartalmazó adatbázisok adatbiztonságának növelése.
Az új rendszerben is biztosított az oktatási azonosító szám egységes használatával a személyek azonosítása, valamint a személyes adatok lekérdezhetősége. Emellett a lekérdezések egyszerűbbek, gyorsabbak és hatékonyabbak is lehetnek.

Az oktatási nyilvántartás létrehozásával az ágazati nyilvántartásokban a személyek életútja egységesen, egészében is nyomonkövethető lesz az élethosszig tartó tanulás, tanulói-hallgatói életútvizsgálatok során.

2018-12-12 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő