Középiskolai vetélkedő „Hozz rá víg esztendőt…” címmel

Az Oktatási Hivatal „Hozz rá víg esztendőt…” címmel középiskolai vetélkedőt szervez a kilenc-tizenegyedik évfolyamos tanulók részére. A vetélkedő célja, hogy a Szent Korona, mint a Magyar Állam folytonosságát és függetlenségét megtestesítő ereklye és a hozzá tartozó magyar királyi koronázási jelvények szélesebb körben megismerjék a fiatalok és erősödjön a nemzettudat valamint a közjogi hagyományok.

A vetélkedőre hazai és a Kárpát-medence államaiban (Ukrajnában, Romániában, Szerbiában, Szlovákiában, Horvátországban, Szlovéniában és Ausztriában) működő, magyar nyelven oktató, érettségi vizsgára felkészítő középiskolák tanulói is jelentkezhetnek egyénileg. A vetélkedőre történő jelentkezés és a részvétel ingyenes. Bővebb információ a www.oktatas.hu oldalon.

Kép forrása: cultura.hu

2019-01-03 | Dr. Klész Tibor | Módszertár