Új uniós MTMI pályaorientációs projekt

2019 és 2021 között valósul meg 1 milliárd forint uniós támogatással „Az alap- és középfokú iskolák pályaorientációs tevékenységét, kiemelten az MTMI-készségeket és -kompetenciákat támogató pályaorientációs szakmai módszertan átfogó megalapozása és fejlesztése” elnevezésű, EFOP-3.2.13-17-2017-00002 projektszámon futó program.

A projekt célja az általános iskolák és gimnáziumok pályaorientációs eszköztárának bővítése, és a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai pályák (MTMI) népszerűsítésére alkalmas pályaorientációs módszertan kidolgozása. Cél továbbá a tanulók érdeklődésének felkeltése az MTMI-terület iránti a tudatos felnőttkori életpálya-építés és sikeres munkaerő-piaci részvétel érdekében.

A projekt nyitókonferenciáját 2019. február 25-én rendezték meg Budapesten, amelynek a megvalósítója az Oktatási Hivatal.

2019-03-07 | Iskolaszolga.hu | Iskolaszervezés