Közzétették az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenységet támogató útmutatókat

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint az EFOP-1.9.4-VEKOP-16-2016-00001 azonosító számú, „A szociális ágazat módszertani és információs rendszereinek megújítása” című kiemelt projekt keretében elkészültek az óvodai, iskolai és a kollégiumi szociális segítő tevékenységet támogató útmutatók, amelyek a köznevelési ágazatok szakembereinek későbbi közös munkavégzését támogatják.

A projekt célja a család- és gyermekjóléti központok feladataként bevezetett óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység kialakítására és módszertani támogatása volt. A projekt szakemberei – többek között a nevelési-oktatási intézményeket megszólító kérdőíves adatgyűjtések és helyszíni látogatások segítségével – beazonosították az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenység tartalmi elemeit, valamint működési feltételeit érintő javaslataikat, amelyek a kifejlesztett szakmai útmutatók alapjául szolgáltak.

2019-07-12 | Dr. Klész Tibor | Módszertár