Szeptember 12-ig lehet kérni a HPV elleni oltást

A Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztatása alapján 2019. szeptember 12-éig dönthetnek a szülők arról, hogy kérik-e lányuk számára a HPV (humán papillomavírus) elleni oltást. A méhnyakrák elleni védőoltás azoknak a lányoknak igényelhető, akik betöltötték a 12. életévüket és az általános iskola 7. évfolyamára járnak.

A HPV elleni védőoltás 96 ország nemzeti oltóprogramjának részeként 2014 őszétől Magyarországon minden évben ingyenesen igényelhető az érintett lányok számára, akik 2018 óta a piacon elérhető legszélesebb spektrumú, 9-komponensű vakcinát kaphatják. A 2018/2019-es tanévben több mint 36.000 kamaszlány kezdte el az oltási sorozatot. Az önkéntes HPV elleni védőoltáshoz szülői nyilatkozat szükséges. Az oltási sorozat első részletét októberben, a második oltást 6 hónap múlva, áprilisban kapják meg a lányok.

2019-09-09 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés