Lázár Ervin program általános iskoláknak

Lázár Ervin program részeként minden, az 1–8. évfolyamon tanuló általános iskolai diák részére tanévenként egyszeri alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi, tánc- és cirkuszi előadások, komolyzenei hangversenyek, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyeinek látogatását szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül.

A Lázár Ervin program idén 6, 2020-tól 5,5 milliárd forintból valósul meg, amelybe már jelentkezhetnek a programban részt venni kívánó előadóművészeti szervezetek. Első körben a projektben részt venni kívánó előadóművészeti és őshonos állatok bemutatását ellátó szervezetek regisztrálhatnak a KRÉTA felületen. A program nemcsak az állami fenntartású oktatási intézményeket érinti, hanem az összes 1-8. évfolyamos diákot, több mint 700 ezer gyermeket. A program célja az is, hogy a diákok a tanórákon kívül játszva, szórakozva is ismereteket szerezhessenek.

Fotó: EMMI

2019-09-19 | Dr. Klész Tibor | Módszertár