Adatszolgáltatás az országos mérés-értékeléshez és a célnyelvi méréshez

Az érintett iskoláknak 2019. november 22-ig kell megküldeni az Oktatási Hivatal részére a 2019/2020. tanévi országos méréshez, értékeléshez a célnyelvi méréshez szükséges adatokat a Hivatal által meghatározott módon.

adatszolgáltatás méréshez

A célnyelvi mérés megszervezésére 2020. május 13-án kerül sor, amely a 6. évfolyamon a Közös Európai Referenciakeret (KER) szerinti A2 szintű, a 8. évfolyamon a KER szerinti B1 szintű nyelvtudást méri. A mérések eredményét az érintett általános iskola idegen nyelvenként és évfolyamonként lebontva teszi közzé 2020. június 10-ig.

Az országos mérés, értékelés napja 2020. május 27 lesz, amelyet az Oktatási Hivatal az Országos szakértői névjegyzékben szereplő szakértők bevonásával szervez meg. A mérés napja tanítási napnak minősül, amelyet az érintett tanulók a mérésben való részvétellel teljesítenek, további kötelező tanórai foglalkozás a művészeti és a testnevelésórák kivételével számukra nem szervezhető.

2019-11-21 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés