Köznevelési tárgyú rendeletek módosultak

Idén január elsejével több, köznevelési tárgyú rendelet is módosult, amelyek a köznevelési törvény nyári változásainak a végrehajtási rendeletekbe történő átvezetései.

A 2019. december 17-i Magyar Közlönyben jelent meg a közneveléssel összefüggésben egyes miniszteri rendeletek módosításáról és hatályon kívül helyezéséről szóló 34/2019. (XII. 30.) EMMI-rendelet. A módosítás összesen három rendeletet módosít, a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti, gyermekvédelmi intézmények, valamint személyek szakmai feladatairól és működésük feltételeiről szóló 15/1998. (IV. 30.) NM-rendeletet, a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI-rendeletet, valamint a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről szóló 15/2013. (II. 26.) EMMI-rendeletet. Emellett hatályon kívül helyezi az iskolai sporttevékenységről szóló 16/2004. (V. 18.) OM-GyISM együttes rendeletet.

A változások 2020. január 1-jén, 2020. február 1-jén és 2020. szeptember 1-jén lépnek hatályba.

A januári Iskolaszolga című folyóiratban mind a köznevelési törvény módosításáról (különös tekintettel a januárban hatálybalépő változásokra), mind a végrehajtási rendeletekről részletes cikket olvashat.

2020-01-09 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő