Elhunyt Szüdi János, az Iskolaszolga alapító főszerkesztője

Elhunyt dr. Szüdi János egykori oktatási államtitkár, az 1985-ös oktatási törvény atyja, az Iskolaszolga alapítója.

Szüdi János

Életének hetvenegyedik évében, 2020. április 9-én elhunyt dr. Szüdi János, folyóiratunk, az Iskolaszolga alapító főszerkesztője.

Dr. Szüdi János negyed évszázadon keresztül dolgozott jogászként az oktatásért felelős szaktárcánál, amelynek négy éven keresztül vezetője is volt. Elkötelezett szakemberként számos könyvvel, cikkel, jogértelmezéssel segítette a pedagógusok munkáját.

Az Iskolaszolga című folyóiratot 30 évvel ezelőtt alapította, és 2013-ig főszerkesztőjeként dolgozott, majd miután kiadónk, a Menedzser Praxis átvette a lapot, Szüdi János szerzőként, szakjogászként segítette munkánkat. Köszönet érte!

Dr. Szüdi Jánosról egykori lapjában, az Iskolaszolga aktuális számában emlékezünk meg.

2020-04-14 | iskolaszolga.hu | Nem állami fenntartású