Fontos, speciális dátumok és határidők az idei érettségin

Az alábbiakban a legfontosabb, speciális eljárási határidők és dátumok olvashatók a 2020. évi járványidőszakban lebonyolítandó érettségi kapcsán.

– Az emelt szintű vizsgadolgozatok javítása, visszakódolása, a középszintű vizsgadolgozatok javítása: 2020. május 22–26.
– Az emelt szintű vizsgadolgozatok javítása, visszakódolása, visszajuttatása a középiskolába, a középszintű vizsgadolgozatok javítása: 2020. május 27.
– Az emelt szintű írásbeli vizsgadolgozatok megtekintésének napjai, a középszintű írásbeli vizsgadolgozatok megtekintésének napjai: 2020. május 28–29.
– Az emelt szintű és a középszintű vizsgadolgozat értékelésére vonatkozó észrevétel benyújtásának határideje: 2020. június 2. 16.00
– Középszinten a vizsgaszervező intézményekben a vizsga iratainak előkészítése a vizsgabizottság elnöke számára: 2020. június 3.
– A megszervezhető emelt szintű szóbeli vizsgák lebonyolításának időszaka, középszinten az igazgató legkésőbb ezen a napon küldi meg a vizsga iratait a vizsgabizottság elnökének: 2020. június 4.
– Középszinten az elnök ellenőrzi az iratokat, az előzetes elnöki intézkedések lehetősége: 2020. június 5–9.
– Az emelt szintű vizsgáknál az észrevételek kezelésének lezárása, a bírálat eljuttatása a vizsgabizottságokhoz: 2020. június 10.
– A megszervezhető középszintű szóbeli vizsgák lebonyolítása a vizsgabizottságok előtt. A vizsgaeredmények megállapításának és adminisztrálásának időszaka: 2020. június 11–13.
– A megszervezhető középszintű szóbeli vizsgák lebonyolítása a vizsgabizottságok előtt. A vizsgaeredmények megállapításának és adminisztrálásának időszaka: 2020. június 15–16.
– Középszinten a vizsgaszabályzat szerinti jelentés megküldésének határideje: 2020. június 17.

2020-05-12 | dr. Farkas Ildikó | Iskolaszervezés