Megjelent az iskolai erőszak megszüntetését célzó törvénymódosítás

A tegnapi napon megjelent a közlönyben az iskolai erőszak megszüntetése és megelőzése érdekében szükséges egyes törvénymódosításokról szóló törvény. A rendelkezés nagy figyelmet kap a médiában.

iskolai erőszak

A Magyar Közlöny 2020. július 8-i számában jelent meg az iskolai erőszak megszüntetése és megelőzése érdekében szükséges egyes törvénymódosításokról szóló 2020. évi LXXIV. törvény, amely összesen hat – nem oktatási tartalmú – jogszabályt változtatott meg. Módosul a rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény, a családok támogatásáról szóló 1998. évi LXXXIV. törvény, a bűnügyi nyilvántartási rendszerről … … szóló 2009. évi XLVII. törvény, a Büntető törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény, a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományának szolgálati jogviszonyáról szóló 2015. évi XLII. törvény, valamint a büntetőeljárásról szóló 2017. évi XC. törvény is.

A változások legnagyobb része 2020. július 9-én lépett hatályba, kisebbik hányada pedig 2021. január 1-jén lép hatályba.

2020-07-09 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő