A gyakorlati órák pótlása augusztus 24. és október 2. között

Augusztus 24. és okt. 2. között lehet pótolni a koronavírus-járvány miatt elmulasztott gyakorlatot. Továbbá vizsgalehetőséget is biztosítani kell.

A 2020. tavaszi veszélyhelyzet időtartama alatt elmaradt gyakorlati követelményeket 2020 augusztus 24. és október 2. között lehet teljesíteni. A veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény értelmében a 2020/2021. tanév október-novemberi vizsgaidőszakában vizsgázó tanuló vizsgára történő felkészítése érdekében az iskola vagy – tanulószerződéssel rendelkező tanuló esetén – a gyakorlati képzést folytató gazdálkodó szervezet az elmaradt tanulmányi követelmények teljesítése figyelembevételével a 2020. augusztus 24. és 2020. október 2. közötti időszakban gyakorlati képzést köteles szervezni, amelyen a tanuló részvétele kötelező.

A tanuló számára a tanulmányi követelmények teljesítését igazoló bizonyítvány azt követően állítható ki, ha teljesítette az iskola pedagógiai programjában meghatározott gyakorlati követelmények hatvan százalékát. Ezen tanulóknak a 2020/2021. tanév október-novemberi vizsgaidőszakában kötelező – javító-, pótlóvizsgának nem tekintendő – vizsgalehetőséget biztosítani.

2020-08-18 | dr. Klész Tibor | Szakképzés