Tájékoztató füzet az alapszakmákról

Nemrég új közös tájékoztató kiadványt jelentetett meg az IKK-ITM-MKIK az alapszakmákról 8.-os tanulóknak.

Megújult formában érhető el az Innovatív Képzéstámogató Központ honlapján (https://szakkepzes.ikk.hu/) a „Tájékoztató füzet az alapszakmákról” című kiadvány, amely az Ágazati Készségtanácsok ajánlásával készült.

A füzet segítséget kíván nyújtani elsősorban a pályaválasztás előtt álló általános iskolai tanulók számára a szakmaválasztáshoz. A 2020/2021-es tanévtől egy megújult szakképzési rendszer indul el, ahol hároméves szakképző iskolákban és ötéves technikumokban tanulhatnak a fiatalok.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium megbízásából készült és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által kiadott 120 oldalas kiadvány a 2020. februárjában megjelent új Szakmajegyzék 24 ágazatának – például Élelmiszeripar, Gépészet, Kereskedelem, Építőipar, Turizmus-vendéglátás – alapszakmáit mutatja be.

2020-08-25 | dr. Klész Tibor | Szakképzés