Agrárszakképzési pályaválasztási napok

Online pályaorientációs rendezvénysorozatot rendez a nemzeti agrárkamara.

A Nemzeti Agrárkamara a járványügyi helyzetre tekintettel hagyományos őszi pályaorientációs programsorozatát idén nem hagyományos módon valósítja meg, hanem elsősorban az online felületek széles választékával és az agrárszakképző iskolák többsége is a digitális platformok segítségével rendezi meg a beiskolázást segítő pályaválasztási nyílt napokat. A Nemzeti Agrárkamara pályaorientációs tevékenységének kiemelt célja az agrár-szakképzésbe történő beiskolázás elősegítése, valamint a pályaválasztó fiatalok körében a mezőgazdasági és élelmiszeripari szakmák népszerűsítése.

A szakképző intézmények bemutatkozása a hagyományos nyílt napokon az eredetileg tervezetthez képest valószínűleg elmarad a 2020. november 11-től életbe lépő korlátozások miatt. Az iskolák azonban online formában előreláthatóan biztosítják az érdeklődő általános iskolai tanulók és szüleik részére, hogy a virtuális térben találkozhassanak leendő agrár szakképző iskolájuk tanáraival, diákjaival, és tájékoztatást kapjanak pl. az intézményben folyó oktatásról, a megújult szakképzésről, a szakmákról, a középfokú felvételi eljárásról, az ösztöndíjakról. A részletes – folyamatosan frissülő – program a https://www.nak.hu/szakmai-infok/szakkepzes linken érhető el.

2020-11-10 | dr. Klész Tibor | Szakképzés