Határozat a szalagavatók betiltásától

A koronavírus-világjárványra való tekintettel el kell halasztani a szalagavatókat.

koronavírus, digitális munkarend

A járványügyi helyzetre tekintettel elmaradnak a szalagavatók a középiskolákban. Érdekesség, hogy a 2020/2021. tanévben a köznevelési intézményekben tartandó szalagavató rendezvények betiltásáról szóló 13/2020. (XI. 9.) EMMI-határozat egy nappal hamarabb született meg, mint a középfokú iskolákban 2020. november 11-től bevezetésre került tantermen kívüli, digitális munkarendet elrendelő 14/2020. (XI. 10.) EMMI-határozat. (Forrás: https://www.oktatas.hu)
A 13/2020. (XI. 9.) EMMI-határozat értelmében a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.)

kormányrendelet szerinti veszélyhelyzetre tekintettel, „visszavonásig” tilos a szalagavató rendezvényeket tartani a köznevelési intézményekben. A tinédzserkort lezáró, rendszerit ősszel tartott szalagavató bálok hagyománya majdnem kétszáz éves múltra tekint vissza, amelyet Selmecbányán rendeztek elsőként még az 1830-as években.

2020-11-17 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés