Kezdődnek az őszi középfokú érettségi vizsgák

Elkezdődtek a középszintű szóbeli érettségi vizsgák.

2020. november 23. és 27. között van a szóbeli vizsgák időszaka a középszintű szóbeli érettségi vizsgák tekintetében az őszi szóbeli érettségi vizsgaidőszakban. Az érettségi vizsgákra szóbeli részei az egészségvédelmi intézkedések szigorú betartásával hagyományos módon kerül sor.

Az érettségik a 2020. november 11-től a középfokú iskolákban bevezetésre kerülő digitális munkarendhez és a november 4-én kihirdetett veszélyhelyzethez igazodóan kerülnek lebonyolításra. A nevelési, oktatási intézménybe a tanulók és meghatározott személyek csak abban az esetben léphet be, ha a testhőmérsékletük nem haladja meg az országos tisztifőorvos által meghatározott mértéket. A vizsgázónak a védőmaszk viselése a vizsga alatt ajánlott, de nem kötelező. Az érettségi vizsgabizottság tagjainak azonban kötelező a maszk viselése.

2020-11-24 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés