Lejárt diákigazolvánnyal igénybe vehetők az utazási kedvezmények veszélyhelyzetben

Lejárt diákigazolvánnyal is igénybe vehetők az utazási kedvezmények veszélyhelyzetben.

diákigazolvány

2020. november 4-én hirdették ki idén másodszor a veszélyhelyzetet, majd november 11-től bevezetésre került a digitális tanrend. Az Oktatási Hivatal tájékoztatása értelmében – ahogy 2020 tavaszán is – a veszélyhelyzetben lejárt diákigazolvánnyal is igénybe vehetők az utazási kedvezmények.

A közlekedési szolgáltatók a járványügyi veszélyhelyzet megszűnését követően 60 napig (várhatóan április 9-ig) elfogadják a köznevelésben a 2019/2020-as tanév érvényesítő matricájával, a felsőoktatásban pedig a 2019/2020-as tanév I. és II. féléves matricájával, illetve a 2020/2021-es tanév I. féléves matricájával érvényesített diákigazolványokat.

A kedvezményt azon tanulók, illetve hallgatók is a meghosszabbított időtartamig vehetik igénybe, akiknek a jogviszonya a 2019/2020. tanévben lezárult, és rendelkeznek diákigazolvánnyal. További információk a https://www.oktatas.hu oldalon.

2020-11-25 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés