December 4-ig kell elvégezni a DIFER vizsgálatokat

December 4. a DIFER felmérés határideje az alsó tagozatosok esetében.

Az előző tanévek gyakorlatának megfelelően kell lefolytatni az első évfolyamos tanulók felmérését a tanuló eltérő ütemű fejlődéséből, fejlesztési szükségleteiből fakadó egyéni hátrányok csökkentése, továbbá az alapkészségek sikeres megalapozása és kibontakoztatása érdekében. Az általános iskolák 2020. október 9-ig felmérték azon első évfolyamos tanulóik körét, akiknél az óvodai jelzések vagy a tanév kezdete óta szerzett tapasztalatok alapján az alapkészségek fejlesztését hangsúlyosabban kell a későbbiekben támogatni, és ezért a tanító indokoltnak látja az azt elősegítő pedagógiai tevékenység megalapozásához a Diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszer alkalmazását. Az általános iskolák 2020. október 22-ig az Oktatási Hivatal által meghatározott módon jelentették az Oktatási Hivatalnak az érintett tanulók létszámát. Ezen vizsgálatokat az általános iskoláknak a kiválasztott tanulókkal 2020. december 4-ig kell elvégezniük.

2020-12-01 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés