2022-re halasztották a Külföldi Nyelvtanulási Program kezdetét

Csak 2022-ben indulnak el a középiskolásoknak szánt kéthetes külföldi ingyenes nyelvtanulási programok.

Nemrég megjelent a Külföldi Nyelvtanulási Program megvalósításáról szóló 1880/2020. (XII. 4.) kormányhatározat, miszerint a SARS-CoV-2 koronavírus-világjárvány miatt a Program megvalósítására legkorábban a 2022. évben kerülhet sor. A kormányhatározat egyidejűleg felhívta az oktatásért és a szakképzésért felelős minisztereket, hogy gondoskodjanak a Program megszervezéséről a 9. évfolyamos gimnáziumi, szakgimnáziumi és technikumi, valamint a 11. évfolyamos gimnáziumi és szakgimnáziumi tanulók, továbbá a technikumi tanulók részére a 11. vagy 12. évfolyamon választható jelleggel.

A Program tavaly év végén került meghirdetésre, azonban a koronavírus-világjárvány tavaszi hulláma miatt a 2019/2020-as tanévre tervezett utazásokat elhalasztották. A külföldi nyelviskolákban, anyanyelvi környezetben megvalósuló Program célja a magyar fiatalok jobb nyelvtudásának elősegítése, a kint tartózkodás ideje alatt pedig intenzív nyelvtanulás. Az angol, német és francia nyelvterületen (Angliában, Írországban, Máltán, Ausztriában és Németországban) megvalósuló programban a 2019/2020-as tanévben tervezetten 140.000 középiskolás vehetett volna részt.

2020-12-07 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés